Czego słuchają kierowcy w czasie jazdy?

Wszystko o Tirach > Muzyka > Czego słuchają kierowcy w czasie jazdy?

Podróż tirem zwykle jest długa i nużąca. Jak w każdym samochodzie, czas podróży umilają nam nasze ulubione dźwięki lub stacje radiowe. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czego słuchają polscy kierowcy sprawdziliśmy popularne fora internetowe.

Stereotypowo kierowcy tirów, idąc chyba za wyobrażeniem znanym z amerykańskich filmów, powinni lubować się w nutach muzyki country. Kierowcy, rzeczywiście, słuchają tych dźwięków w wykonaniu polskich zespołów, zwłaszcza wśród starszego pokolenia. Trzeba jednak przyznać, że w Polsce country nie jest jednak tak popularne i chętnie zastępuje się je właściwie przez… wszystko. Trudno wskazać jednoznacznie dominujący wśród kierowców gatunek muzyczny. Wszystko zależy od wieku i indywidualnych preferencji. Wśród kierowców znajdują się tacy, którzy lubią słuchać polskiego rapu. Wskazywane przez nich często zespoły to np. Hemp Gru, Kali, Kryptonim, Non koneksja, Szmeku, RPK czy Ciemna strefa. Z pewnością jest to gatunek popularny zwłaszcza wśród młodszych kierowców. W czasie podróży kierowcy pobudzają się również mocną muzyką metalową. Mocne brzmienia gitarowe rzeczywiście mogą działać jak najlepsze energetyki. Na pewno jest to zdrowsze rozwiązanie. Wymieniane przez internautów zespoły to np. Volbeat, Hammerfall, Dope. Niejako na drugim biegunie znajduje się również muzyka disco-dance. Proste, przyjemne melodie i zapadające w pamięć teksty cieszą się popularnością wśród sporej grupy truckerów niezależnie od wieku. Wśród wymienianych zespołów pojawiają się takie, jak: Power Play, After Party, Meffis i oczywiście Weekend. Starsi kierowcy chętnie powracają do muzyki disco z lat swojej młodości, podpowiadając zespoły z lat 80. i 90. Popularnością cieszą się również klasyki z tego samego przedziału czasowego. Kierowcy słuchają też współczesnych, popularnych utworów, jakie na co dzień słyszymy w stacjach muzycznych, ale sięgają również po nowoczesne elektroniczne brzmienia, np. dubstep albo przeboje muzyki trance. Przewoźnicy polecają sobie również stacje radiowe z różnych krajów, które najbardziej im się podobają. Niektórzy, zamiast muzyki odsłuchują audycje radiowe lub audiobooki.

Jak widać, nie ma jednego określonego gatunku muzycznego, który charakteryzowałby polskich kierowców. Słuchają oni wszystkiego zgodnie z własnymi upodobaniami. Jak powiadają, o gustach się nie dyskutuje, więc jeśli ktoś szuka nowych inspiracji muzycznych w określonych gatunkach może z powodzeniem zaglądać na fora kierowców, bo znajdzie tam naprawdę wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *