Zabezpieczanie towaru transportowanego pojazdem ciężarowym

Wszystko o Tirach > Porady > Zabezpieczanie towaru transportowanego pojazdem ciężarowym

Aby towar transportowany pojazdem ciężarowym dotarł w wyznaczone miejsce bez uszczerbku, konieczne jest zadbanie o odpowiedni poziom zabezpieczenia. Można go osiągnąć, wykorzystując sprawne części do tirów oraz dokonując regularnych przeglądów. Warto również stosować odpowiednie akcesoria do aut ciężarowych, zarówno podczas prac przeładunkowych, jak i samego transportu. Do najczęściej wykorzystywanych należą pasy transportowe oraz inne produkty mocujące.

Zastosowanie pasów transportowych

Kierowcy tirów korzystają z profesjonalnych pasów transportowych na różne sposoby, na praktycznie każdym etapie pracy. Ich funkcją podstawowa jest przede wszystkim zabezpieczanie gabarytowych towarów transportowanych w tirze. Są one w ten sposób unieruchamiane, dzięki czemu nie dochodzi do przesuwania się ładunku. Może bez żadnych uszkodzeń dotrzeć do odbiorcy, a następnie trafić do wyznaczonych magazynów. Idealne zabezpieczenie ładunków są w stanie zapewnić jedynie pasy transportowe najlepszej jakości. Nierzadko konieczne jest także zastosowanie dodatkowych narzędzi.

Inne akcesoria mocujące

Zazwyczaj w pakiecie elementów mocujących znaleźć można haki obrotowe i chwytne, a także uchwyty bagnetowe przystosowane do mocowania listew. W zabezpieczaniu ładunków posiadających większe gabaryty pomóc mogą ponadto różnego rodzaju klucze i śrubokręty. Warto zastosować również taśmę poliestrową, która wykazuje dużą odporność na działanie wysokiej temperatury czy różnego rodzaju szkodliwych związków chemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *